واکنش سرمربی تیم ملی والیبال لهستان به اظهارات کوبیاک درون گفت‌وگو با تسنیم- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم، تیم ملی ایران درون هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال درون ارومیه به مصاف کانادا، لهستان و روسیه خواهد رفت. با اهمیت‌ترین و جنجالی‌ترین حریف ایران درون هفته سوم، قطعاً تیم ملی لهستان هست که کوبیاک، کاپیتان این تیم درون هفته‌های گذشته، موضعی خصمانه‌ علیه ملت ایران اتخاذ کرده بود.

ویتال هاینن، سرمربی بلژیکی تیم ملی لهستان درون گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درمورد اظهارات کاپیتان تیمش و همچنین سایر مسائل جواب داد.

* تسنیم: ۴ پیروزی و ۲ شکست، ره‌آورد تیم ملی لهستان از هفته‌های اول و دوم لیگ ملت‌های والیبال هست. از این نتیجه راضی هستید؟
از نتیجه راضی هستم چون شانس حضور درون مرحله نهایی مسابقات درون شیکاگو را داریم ولی از نحوه گیم تیمم رضایت ندارم. همانصورت که قبلاً گفتم ما تمرینات را با ۲۵ بازیکن شروع کردیم و به همین خاطر بعضی مواقع، همبستگی تیمی را از دست می‌دهیم. درون مجموع باید از نتیجه راضی باشم.

* تسنیم: پیش‌بینی شما از هفته سوم مسابقات و گروهی که درون ارومیه با آن روبه‌رو خواهید شد، چیست؟
ما درون پی بهترین نتیجه و بیشترین پیروزی ممکن درون ارومیه هستیم. درون هفته سوم با روسیه، ایران و کانادا گیم داریم و درون یکی از دشوار‌ترین گروه‌های ممکن قرار گرفته‌ایم. این تیم‌ها درون رده‌بندی مسابقات، بالاتر از لهستان هستند. به همین خاطر کسب حتی یک پیروزی ازبرای ما بسیار خوب خواهد بود و از کسب ۲ پیروزی بسیار خوشحال خواهیم شد. پیش از این به عنوان مربی تیم‌های بلژیک و آلمان درون ایران بوده‌ام. چیزی که به یاد دارم، جو خارق‌العاده سالن آزادی و رقابت بسیار داغ و نفسگیری بود که با تیم‌های حریف به ویژه ایران داشتیم. فکر می‌کنم سعید معروف به خوبی این مسابقات را به یاد دارد چون دیدارهای دیدنی و دشواری بود.

* تسنیم: هدف شما درون لیگ ملت‌‌های ۲۰۱۹ رسیدن به عنوان قهرمانی هست یا بیشتر ازبرای ایجاد هماهنگی درون مسابقات انتخابی المپیک تلاش می‌کنید؟
هدف ما رقابت‌های انتخابی المپیک هست. من یک هدف شخصی هم دارم که آن کسب یک مدال المپیک هست. همه ما ازبرای رسیدن به المپیک و درون مرحله بعدی، کسب مدال درون المپیک تلاش می‌کنیم.

* تسنیم: با اهمیت‌ترین مسئله حول و حوش تیم ملی لهستان درون ایران، سخنان گستاخانه کوبیاک علیه ملت ایران هست. مردم ایران و تماشاگران حاضر درون سالن قطعاً این موضوع را فراموش نکرده و جو سنگینی علیه شما درون روز مسابقه با ایران وجود خواهد داشت.
فدراسیون والیبال لهستان و فدراسیون جهانی والیبال تصمیم گرفتند که کوبیاک ازبرای ۶ گیم از دیدارهای ملی محروم باشد و حتی به نظر من ممکن هست این محرومیت به دلیل احترام به مردم ایران، افزایش هم پیدا کند. ایران و لهستان، کشورهایی هستند که به رقابت دشوار درون زمین والیبال، معروف‌اند و همیشه رقیب یکدیگر بوده‌اند. من روحیه جنگندگی بازیکنان را دوست دارم ولی به شرطی که این رقابت درون سالن مسابقه تمام شود. آنها باید خارج از زمین با هم دوست باشند. این شیوه کار من هست و به بازیکنان تیمم هم مرتب درون این مورد تذکر می‌دهم. ازبرای مثال من و معروف درون زمین مسابقه کاملاً رقیب هستیم ولی خارج از والیبال، رابطه خوب و دوستانه‌ای با هم داریم. درون این میان البته ممکن هست اشتباهاتی هم صورت بگیرد. بازیکنان ایرانی درون لهستان حضور دارند و این همکاری میان دو ملت می‌تواند بیشتر هم شود.

 

* تسنیم: چه نظری درون مورد والیبال و مردم ایران دارید؟
خاطرات خوبی از حضورم درون ایران به یاد دارم. من به تنهایی به پیاده روی رفتم، با مردم صحبت کردم و به تماشای موزه‌ای که درون باغ بزرگی قرار داشت، رفتم. سال قبل هم درون ایران بودم، تمام بازیکنانم درون تیم ملی بلژیک را به بازار تهران بردم و با برخورد صمیمانه و گرم مردم روبه‌رو شدیم. من دوست دارم به شاگردان فعلی‌ام درون تیم ملی لهستان هم نشان دهم که مردم ایران چقدر خوب و خونگرم هستند.

* تسنیم: می‌دانیم چه حسی درون مورد بازیکنان ایرانی دارید.‌ آ یا تمایل دارید روزی هدایت تیم ملی ایران را بر عهده بگیرید؟
من یک دفعه پیشنهاد یک تیم مشهدی را رد کردم چون فرزندانم مشغول تحصیل بودند و نمی‌توانستند از اروپا خارج شوند. به اعتقاد من دو کشور درون جهان، سطح متفاوتی از والیبال دارند که یکی لهستان و دیگری ایران هست. این شانس را داشتم که سرمربی لهستان شوم و می‌دانم که نیمکت تیم ملی ایران هم خواهان‌ زیادی دارد. حضور درون ایران ازبرای من یک چالش بزرگ و جدی خواهد بود.

* تسنیم: کدام بازیکن ایرانی درون دو هفته نخست لیگ ملت‌ها، شما را بیشتر تحت تاثیر قرار داده هست؟
درصورتیکه بخواهم صادق باشم باید بگویم عملکرد هیچ‌کدام از بازیکنان ایرانی را درون این تورنمنت ندیدم چون تمام حواس و تمرکزم روی بازیکنان تیم خودم بود. با این حال همیشه دوست دارم گیم معروف را ببینم وی بیشترین تاثیر را روی من دارد.

* تسنیم: یکی از توصیه‌های اکید فدراسیون جهانی به فدراسیون والیبال لهستان این بود که نامه عذرخواهی از سمت کوبیاک درون سالن مسابقه و روز گیم ایران، قرائت شود. آیا تیم شما حامل چنین نامه‌ای هست؟
من به فدراسیون والیبال لهستان گفتم که خواندن نامه عذرخواهی درون حضور هزاران تماشاگر درون سالن مسابقه، ایده درستی نیست چون ما ازبرای والیبال به ایران می‌رویم و اتفاقاً گیم سختی هم پیش‌رو داریم. باید روی والیبال تمرکز کنیم و خواندن چنین نامه‌ای ربطی به والیبال ندارد و تمرکز ما را از میان می‌برد. مطمئن هستم که تماشاگران ایرانی هم والیبال را درک می‌کنند. حدس من این هست که فدراسیون لهستان به توصیه من عمل کند و چنین نامه‌ای خوانده نشود. آنها احتمالاً درون آینده به شیوه دیگری احترام خود به مردم ایران را نشان خواهند داد. نظر شخصی من درمورد ایران، علاقه و احترام به آنهاست ولی تمرکز ما درون این گیم باید روی والیبال باشد.

انتهای پیام/
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *