مهرداد پهلوان‌زاده: شطرنج ایران اتفاق بزرگی را رقم زد/ تنها کمبود تجربه مانع رفتن تیم روی سکو شد- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

مهرداد پهلوان‌زاده رئیس فدراسیون شطرنج درون گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درمورد کسب عنوان ششمی تیم ایران درون رقابت‌های شطرنج تیمی قهرمانی جهان درون قزاقستان اظهار داشت: گیم کردن درون این رقابت‌ها خودش یک اتفاق و شانس بزرگ هست که به دلیل قهرمانی درون جام ملت‌های آسیا نصیب تیم ایران شد.  به نظرم کسب مقام ششمی درون مسابقات تیمی قهرمانی جهان اتفاق بزرگی بود که درون قزاقستان رقم خورد.

وی افزود: ملی‌پوشان ایران گیم‌های خوبی را ارائه کردند و حتی تیم ایران می‌توانست روی سکو هم برود، ولی تنها به دلیل نداشتن تجربه کافی به این با اهمیت نرسید. به هر حال پیروزی مقابل مصر، سوئد و قزاقستان و تساوی با آذربایجان و هند که همگی نفرات بزرگی را درون ترکیب تیم خود دارند، کار آسانی نبود، ولی ملی‌پوشان توانستند عملکرد خوبی ارائه بدهند.

رئیس فدراسیون شطرنج با اشاره به اینکه میانگین سنی تیم ایران کمتر از ۲۰ سال بود و همین تیم می‌تواند درون آینده افتخارات بزرگتری را کسب کند، ادامه داد: درون تیم ایران ۴ بازیکن با ریتینگ بالاتر از ۲۶۰۰ حضور دارند و نفر پنجم هم باید همین‌شکل باشد و از قدرت بیشتری بهره ببرد، به چه دلیل که گاهی اوقات احتیاج هست که بازیکنان یک دور استراحت کنند و درون اینجا نقش نفر پنجم معلوم می‌شود.

پهلوان‌زاده با اشاره به کسب مدال طلای میز چهار توسط علیرضا فیروزجا عنوان کرد: به نظرم باید فیروزجا و مقصودلو از ریتینگ ۲۷۰۰ عبور کنند تا درون آینده بتوانند عنوان‌های بسیار خوبی را بدست بیاورند و همواره جزو مدعیان قرار بگیرند.

وی با اشاره به شرایط تیم ایران با دیگر تیم‌های حاضر درون این مسابقات گفت: شرایط تیم ما با سایر تیم‌ها قابل مقایسه نیست؛ نه به لحاظ بودجه و نه امکانات. می‌دانیم شرایط دشوار هست، ولی آخر تلاش‌مان را می‌کنیم تا مسیر موفقیت‌ها تداوم داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *