تازه ترین اخبار صدا و سیما، فیلم و سریال

عنوان نامزدهای «جایزه بفتا۲۰۱۹»/«سوگلی» با ۱۲ نامزدی درون صدر ایستاد • اخبار سیما

دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷

به گفته خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس به نقل از وِرایِتی، فهرست کامل قسمت‌های مختلف نامزدهای «بتفا۲۰۱۹» عنوان شد.

کلیپ «سوگلی» با کسب ۱۲ نامزدی پیشتاز رویداد آکادمی کلیپ و تلویزیون بریتانیا «بفتا۲۰۱۹» شد.

«راپسودی بوهِمی» «نخستین انسان» «رُما» و «تولد یک ستاره» هر کدام موفق به کسب ۷ نامزدی از جوایز بفتا شدند.

 

درون ادامه فهرست کامل قسمت‌های مختلف نامزدهای «جوایز بفتا۲۰۱۹» آمده هست:

بهترین کلیپ

«بلکککلنزمن»

جیسون بلوم، اسپایک لی، رِیموند مَنسفیلد، شان مک‌کیتریک، جوردن پیل

«سوگلی»

سِسی دمپسی، اِد گوئینی، یورگس لانتیموس، لی مَگیدِی

«کتاب سبز»

جیم بورک، برایان کاری، پیتر فارِلی، نیک والِلونگا، چارلز بی وسلر

«رُما»

آلفونسو کوارون، گابریِلا رودریگِز

«تولد یک ستاره»

برَدلی کوپر، بیل گربر، لینِت هوِل تِیلور

بهترین کلیپ بریتانیایی

«هیولا»

مایکل پییِرس، کریستین برودی، لورن دارک، ایوانا مک‌کنان

«راپسودی بوهِمی»

برایان سینگر، گراهام کینگ، آنتونی مک‌کارتِن

«سوگلی»

یورگس لانتیموس، سِسی دمپسی، اد گوئینی، لی مَگیدِی، دبورا دِیویس، تونی مک‌نامارا

«مک‌کوئین»

ایان بونهوت، پیتر اِتِدگویی، اندی رایدر، نیک تاوسیگ

«استن و اولی»

جان اس بِیرد، فای وارد، جف پاپ

«تو واقعا هرگز اینجا نبودی»

لین رمزی، رُزا آتاب، پاسکال کاوشِتِ، جیمز ویلسون

بهترین عملکرد کارگردان، نویسنده یا تهیه‌کننده بریتانیایی

«آپوستاسی»

دنیل کوکوتایلو(نویسنده/کارگردان)

«هیولا»

مایکل پییِرس(نویسنده/کارگردان) لورن دارک(تهیه‌کننده)

«بهار کامبوجی»

کریس کِلی(نویسنده/کارگردان/تهیه‌کننده)

«پیلی»

لین ولهام(نویسنده/کارگردان) جکی دِیویس(تهیه‌کننده)

کلیپ غیر زبان انگلیسی

«کفرناحوم» 

نادین لَبَکی، خالد موزنَر

«جنگ سرد»

پاول پاولیکوفسکی،تانیا سقاتچیان، اِوا پوزچینسکا

«داگمن»

ماتئو گارون

«رُما»

آلفونسو کوارون، گابریِلا رودریگز

«سارقان فروشگاه»

هیروکازو کورِ اِدا، کائورو ماتسوزاکی

بهترین مستند

«فری سولو»

الیزابت چای واسارهِلیی، جیمی چین

«مک‌کوئین»

ایان بون‌هوت، پیتر اِتِدگویی

«آربی‌جی» 

جولی کوهِن، بتسی وست

«آنها بزرگ نخواهند شد»

پیتر جکسون

«سه غریبه برابر»

تیم واردل،گرِیس هیوز هالِت، بِکی رید

بهترین انیمیشن

«شگفت‌انگیزان۲»

برَد برد، جان واکر

«جزیره سگ‌ها»

وس اندرسن، جِرِمی داوسن

«مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی»

باب پِرسیچِتی، پیتر رمزی، رودنی روتمن، فیل لورد

بهترین کارگردانی

«بلکککلنزمن»

اسپایک لی

«جنگ سرد»

پاول پاولیکوفسکی

«سوگلی»

یورگس لانتیموس

«رُما»

آلفونسو کوارون

«تولد یک ستاره»

بردلی کوپر

بهترین کلیپ‌نامه غیراقتباسی

«جنگ سرد»

یانوس گلوواکی، پاول پاولیکوفسکی

«سوگلی»

دبورا دِیویس، تونی مک‌نامارا

«کتاب سبز»

برایان کاری، پیتر فارِلی، نیک والِلونگا

«رُما»

آلفونسو کوارون

«معاون»

آدام مک‌کِی

بهترین کلیپ‌نامه اقتباسی

«بلکککلنزمن»

اسپایک لی،دیوید رابینوویتس، چارلی واچِل، کِوین ویلموت

«میشه منو ببخشی؟»

نیکول هولوفسِنِر، جف ویتی

«نخستین انسان»

جاش سینگر

«درصورتیکه خیابان بیل می‌توانست حرف بزند»

بَری جنکینز

«تولد یک ستاره»

بردلی کوپر،ویل فِتِرز، اریک روت

بهترین هنرپیشه نقش اصلی زن

«گلن کلوز» ازبرای گیم درون کلیپ «همسر»

«لِیدی گاگا» ازبرای گیم درون کلیپ «تولد یک ستاره»

«ملیسا مک‌کارتی» ازبرای گیم درون کلیپ «میشه منو ببخشی؟»

«اولیویا کولمن» ازبرای گیم درون کلیپ «سوگلی»

ویولا دِیویس» ازبرای گیم درون کلیپ «بیوه‌ها»

بهترین هنرپیشه نقش اصلی مرد

«برَدلی کوپر» ازبرای گیم درون کلیپ «تولد یک ستاره»

«کریستیَن بِیل» ازبرای گیم درون کلیپ «معاون»

«رَمی مالک» ازبرای گیم درون کلیپ «راپسودی بوهِمی»

«استیو کوگان» ازبرای گیم درون کلیپ «هستَن و اولی»

«ویگو مورتَنسِن» ازبرای گیم درون کلیپ «کتاب سبز»

بهترین هنرپیشه نقش مکمل زن

«اِمی آدامز» ازبرای گیم درون کلیپ «معاون»

«کلِر فوی» ازبرای گیم درون کلیپ «نخستین انسان»

«ولی استون» ازبرای گیم درون کلیپ «سوگلی»

«مارگوت رابی» ازبرای گیم درون کلیپ «مِری ملکه اسکاتلند»

«رِیچل وِیز» ازبرای گیم درون کلیپ «سوگلی»

بهترین هنرپیشه نقش مکمل مرد

«آدام درایوِر» ازبرای گیم درون کلیپ «بلکککلنزمن»

«ماهِرشالا علی» ازبرای گیم درون کلیپ «کتاب سبز»

«ریچارد ای گرانت» ازبرای گیم درون کلیپ «میشه منو ببخشی؟»

«سَم راکوِل» ازبرای گیم درون کلیپ «معاون»

«تیموتی شَلِمِی» ازبرای گیم درون کلیپ «پسر زیبا»

بهترین موسیقی اوریجینال

«بلکککلنزمن»

تِرِنس بلانکارد

«درصورتیکه خیابان بیل می‌توانست حرف بزند»

نیکولاس بریتِل

«جزیره سگ‌ها»

الکساندر دسپلَت

«بازگشت مِری پاپینز»

مارک شِیمن

«تولد یک ستاره»

بردلی کوپر، لِیدی گاگا، لوکاس نِلسون

بهترین کلیپ‌برداری

«راپسودی بوهِمی»

نیوتون توماس سیگِل

«جنگ سرد»

لوکاس زال

«سوگلی»

رابی رایان

«نخستین انسان»

لینوس ساندگرِن

«رُما»

آلفونسو کوارون

بهترین تدوین

«راپسودی بوهِمی»

جان اوتمان

«سوگلی»

یورگس ماوروپساریدیس

«نخستین انسان»

تام کراس

«رُما»

آلفونسو کوارون، آدام گاف

«معاون»

هَنک کوروین

بهترین طراحی تولید

«هیولاهای شگفت‌انگیز: جنایات گریندلوالد»

استوارت کرِیگ، آنا پیناک

«سوگلی»

فیونا کرامبی، آلیس فلتون

«نخستین انسان»

ناتان کراولی، کتی لوکاس

«بازگشت مری پاپینز»

جام مایر، گوردون سیم

«رُما»

یوجینیو کابایِرو، باربارا انریکِز

بهترین طراحی پوشش

«تصنیف باستر اسکراگز»

مری زوفرز

«راپسودی بوهِمی»

جولین دِی

«سوگلی»

سندی پاول

«بازگشت مری پاپینز»

سندی پاول

«مری ملکه اسکاتلند»

الکساندرا بایرن

بهترین چهره‌پردازی

«راپسودی بوهِمی»

مارک کولییِر، جَن سیوِل

«سوگلی»

نادیا هستِیسی

«مری ملکه اسکاتلند»

مری شیرکُر

«هستَن و اولی»

جِرِمی وودهد

«معاون»

نامنیز تی‌بی‌سی

بهترین صدابرداری

«راپسودی بوهِمی»

جان کاسالی،تیم کاواگین،نینا هرت استون، پل مَسی، جان وارهارست

«نخستین انسان»

مری اچ الیس،میلدرد لاترو مورگان، اِی لینگ لی، فرانک اِی موناتو، جان تِیلور

«ماموریت غیرممکن: سقوط»

گیلبرت لِیک، جیمز اچ مشتِر، کریستوفر مونرو، مایک پرِستوود اسمیت