شکاری: منافع شخصی هم سبب نشد دستم را جلوی نامحرم دراز کنم/ از میراسماعیلی انتظار داشتم- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، ششمین دوره گیم‌های جهانی کارگری هفته گذشته درون اسپانیا به آخر رسید و پسران جودوکار ایران موفق به کسب ۵ طلا و ۲ نقره شدند و ملی پوشان دختر ایران با ۴ شرکت کننده یک طلا، یک نقره و دو برنز کسب کردند.

درون رقابت‌های وزن ۵۷- کیلوگرم، آزیتا شکاری نماینده کشورمان موفق به کسب مدال برنز شد و درون وقت اهدای مدال درون حرکتی قابل تقدیر از دست دادن با مسئول مرد مسابقات امتناع کرد.

شکاری درون گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درون خصوص این موضوع اظهار داشت: به عنوان یک زن مسلمان ایرانی هنگام دریافت جایزه از دست دادن با مسئول مرد مسابقات خودداری کردم. اعتقاد دارم حتی به خاطر منافع شخصی نیز نباید دست خود را جلوی مرد نامحرم دراز کنیم. مسئول برگزاری مسابقات درون هنگام اهدای مدال، دست خود را به سمت من آورد که من از این کار خودداری کردم تا ایرانی و مسلمان بودن خودم را ثابت کنم.

وی تاکید کرد: پیش از من بعضی دیگر از بانوان ورزشکار کشورمان از دست دادن با نامحرم خودداری کردند و من نیز ادامه دهنده مسیر آنها بودم. مدال برنز مسابقات جهانی کارگری را بسیار ارزشمند می‌دانم ولی بالاتر از کسب مدال دوست داشتم ایرانی و مسلمان بودن خود را اثبات کنم. مسئول مسابقات از حرکت من ناراحت شد و حتی محل برگزاری مسابقات را ترک کرد که رمضی، رئیس فدراسیون جودو کارگری نیز از این موضوع ناراحت شد.

دارنده مدال برنز مسابقات جودو کارگری افزود: درون آخر روز پس از اهدای مدال مسابقات وزن ۵۷- کیلوگرم، با صحبت‌ و توضیحات رمضی و قمی مسئول تیم درون خصوص مذهب و فرهنگ ما، ایشان رسما از ملت ایران عذرخواهی کردند.

شکاری با عنوان اینکه هیچ تماسی از سمت فدراسیون جودو با وی برقرار نشده هست، گفت: هیچ تماسی ازبرای تقدیر و تشکر از سمت فدراسیون جودو گرفته نشده و تنها درون بازگشت تیم نایب رئیس بانوان فدراسیون درون فرودگاه حضور داشت. با اینکه همشهری و هم استانی آرش میراسماعیلی هستم و درون گذشته نیز ۱۰ سال درون تیم ملی جودو حضور داشتم، ولی هیچ تماسی با من گرفته نشد که از این موضوع ناراحت هستم.

وی خاطرنشان کرد: این حرکت را به خاطر اعتقاداتم انجام دادم و اصلا توقع تقدیر و تشکر ندارم، ولی از میراسماعیلی انتظار داشتم به خاطر سالیان سال حضور درون تیم ملی جودو حداقل یک تماس با من می‌گرفت. این درون حالی هست تعداد زیادی از نمایندگان مجلس تماس گرفتند و از حرکت من تقدیر کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *