سرود ۴۰ هزار نفری کانون‌های مساجد درون ۱۲ بهمن اجرا می‌شود

به گفته خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حبیب‌رضا ارزانی دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور بیان داشت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سرود ۴۰ هزار نفری اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور درون ۴۰۰ نقطه از کشور اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مقدمات این کار از چندماه گذشته تا کنون برنامه‌ریزی شده، تصریح کرد: پنج کمیته فنی و هنری، ارتباطات و اطلاع‌رسانی، ساماندهی و شبکه‌سازی، پشتیبانی و کمیته اجرایی و هماهنگی امور استان‌ها درون ستادعالی شکل گرفته که کار برنامه‌ریزی این رویداد عظیم را بر عهده دارند.

حجت‌الاسلام ارزانی با اشاره به ظرفیت و پتانسیل گروه‌های سرود کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: بیش از یک هزار گروه سرود درون سامانه (جشنواره‌های جوانان مساجد) ثبت‌نام شده‌اند و درون بانک اطلاعات کانون‌ها ساماندهی شده و هویت دارند.

وی ادامه داد: قرار هست این گروه ۴۰ هزار نفری بچه‌های مسجدی درون روز ۱۲ بهمن سالروز ورود رهبر کبیر انقلاب اسلامی به میهن، درون ۴۰۰ نقطه از کشور شامل همه مراکز استان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، بعضی شهرستان‌های منتخب و روستاهای ویژه به اجرای برنامه بپردازند.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور ابراز داشت: درون این روز سرود «خمینی ای امام» با همان ملودی و تغییری درون سبک شعر، مناسب با روحیات جوانان امروز و پیشرفت‌های کشور و لبیک به منویات رهبری اجرا می شود.

وی افزود: سرود دومی که این گروه‌ها اجرا می‌کنند، سرودی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب هست که شعر و ملودی آن ساخته شده هست. امسال روز ۱۲ بهمن مصادف روز جمعه هست، لذا با توجه این موضوع و هم‌افزایی و هماهنگی که با شوراهای هماهنگی تبلیغات اسلامی درون استان‌ها صورت گرفته هریک از این گروه‌ها درون مکان‌های شاخص هر استان به اجرای برنامه می‌پردازند.

حجت‌الاسلام ارزانی اظهار داشت: درون استان های هرمزگان، آذربایجان‌شرقی، یزد، اصفهان، فارس، تهران و خراسان رضوی که ظرفیت و توانمندی گروه‌های سرود به طور ویژه و خاص هست، اجرای ویژه داریم، مثلاً گروه‌های هرمزگان درون «ناو جماران»، یزد درون میدان «امیر چخماق»، خراسان رضوی درون حرم مطهر علی بن موسی الرضا (ع)، درون اصفهان میدان امام (ره) سرودهای انقلابی را زمزمه می‌کنند.

وی با بیان اینکه سرودهای حماسی درون اوج‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسزایی داشته‌اند، گفت: این طرح درون پی احیای روحیه انقلابی، نشاط ملی، امید به جامعه و به‌ خصوص بر تحقق فرمایش مقام معظم رهبری درون تولید و حمایت از سرودهای انقلابی و جریان‌سازی آن‌ها درون جامعه شکل گرفته هست.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور تصریح کرد: خوشبختانه پس از انقلاب اسلامی پرداختن به اشعار و سرودهای حماسی بسیار شده و درصورتیکه شعر مقاومت و دفاع مقدس درون کشور ما اوج گرفته منشاء آن اشعار عاشورایی هست.

وی با اشاره به اینکه سرودهای انقلابی امروز باید با آرمان‌ها و دغدغه‌های محتوایی نظام همخوانی داشته باشد، گفت: اشعار و سرودهای انقلابی ما جلوه‌ای از مضامین بلند عاشورا هست. لذا باید جوانان و نوجوان ما این مفاهیم را درک کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *