رشوه ۴۰۰۰ دلاری یک بازیگر به والت‌دیزنی!

به گفته خبرگزاری فارس به نقل از هالیوود ریپورتر، «دیک ون‌دایک» هنرپیشه می‌گوید: ۵۴ سال پیش ۴ هزار دلار رشوه به کمپانی والت‌دیزنی دادم که درون نقش بانک‌دار کلیپ «مِری پاپین» گیم کنم.

ون‌دایک ۹۲ ساله درون گفتگویی که به مناسبت بازگشت «مِری پاپین» با «لین منوئل مِرِندا» که قرار هست پنج‌شنبه پخش شود، از مبارزه‌اش ازبرای ایفای یک نقش دوم درون سال ۱۹۶۴ صحبت کرد و گفت: «باید پول می‌دادم تا آن نقش را گیم کنم.»

به بهانه پخش سری تازه مری پاپین با عنوان «مِری پاپینز: درون ورای جادو-نسخه‌ای ویژه از ۲۰/۲۰» که بیننده شاهد بازگشت کلیپ مری پاپین خواهد بود، «لین منوئل مِرِندا» و «دیک ون‌دایک» به مصاحبه نشسته‌اند و درون مورد نقش ون‌دایک درون مری پاپین اصلی و شوق و هیجان وی ازبرای گیم و بازتعریف آن ازبرای نسل تازه، صحبت می‌کنند. درون این مصاحبه هنرپیشه ۹۲ ساله از راز مبارزه‌اش ازبرای تصاحب نقشی دیگر درون این کلیپ که درون سال ۱۹۶۴ ساخته شد سخن گفت.

درون کلیپ اصلی، ون‌دایک بخاطر ایفای نقش «بِرت» دودکش‌بخاری پاک‌کن مشهور بود لیکن این هنرپیشه گفت که می‌خواسته با پول دیزنی را ازبرای گرفتن نقش «بانکدار» آقای داوز ترغیب کند. 

ون‌دایک درون این مورد گفت: «من گفتم که هیچ چیز نمی‌خواهم و بدون چشم‌داشت این نقش را گیم خواهم کرد تازه ۴ هزار دلار هم ازبرای گرفتن این نقش به شخصی درون کمپانی دیزنی پرداخت کردم. من باید این پول را می‌دادم تا آن نقش را بگیرم لیکن علی‌رغم اصرار و پولی که داده‌ بودم نقش بانکدار را به من ندادند.»

مِرِندا درون ادامه گفت ولی چطور شد که دست آخر آن نقش را ایفا کردید؟ و ون‌دایک جواب داد: «باز هم همان کار را کردم و ضمن درخواست نیز با پرداخت پول آنان را ترغیب کردم تا نقش را به من بدهند و موفق هم شدم.»

مرندا درون این حین به بینندگان توضیح داد که ون‌دایک درون کلیپ اصلی «مری پاپین» دو نقش را گیم کرده هست و آن نقش بانکدار نقش مقابل «بِرت» بوده که هردو را گیم کرده هست و گفت: «همیشه زمانی درون مورد این کلیپ می‌گویم که شما درون این کلیپ گیم کرده‌اید بسیاری از دوستان فکر می‌کنند که شما تنها نقش «بِرت» را گیم کرده‌اید و من می‌گویم که شما دو نقش را ایفا کرده‌اید. وقت کودکی که این کلیپ را تماشا می‌کنی بسیار جالب و جذاب هست و تشخیص نمی‌دهی که این دو نقش را یک نفر گیم کرده هست.

ون‌دایک درون ادامه صحبت‌ها درون مورد حضور درون سری تازه این کلیپ گفت: «من بسیار هیجان‌زده هستم که قرار هست درون این کلیپ گیم کنم و البته همیشه نخستین سوالم این هست که من هم می‌توانم درون این کلیپ گیم کنم؟»

درون کلیپ تازه «مِری پاپین» «امیلی بلانت» درون نقش پاپینز و «منوئل مرندا» نیز درون نقش دوستش «جک» ظاهر می‌شوند.

نسخه تازه قصه ادامه زندگی و بزرگ شدن «جِین» (امیلی مورتیمِر) و «مایکل بَنکس»(بِن بیشا) را دنبال می‌کند. پس از مرگ همسر مایکل، پاپینز(امیلی بلانت) ازبرای بزرگ کردن بچه‌های بَنکس بازمی‌گردد.

درون این کلیپ که به کارگردانی «راب مارشال» ساخته شده، «مریل استریپ» «جولی والترز» «پیکسی دِیویس» «جوئل داوسِن» «ناتانائل صالح» «آنجلا لَنزبِری» و «دیوید وارنر» هنرنمایی کرده‌اند.

درون برنامه ویژه‌ای که به مناسبت «روز شکرگزاری» ۲۰/۲۰ برگزار می شود، «امیلی بلانت» و «منوئل مرندا» که پا جای پای «ون‌دایک» و «جولی اندروز» گذاشته‌اند درون مورد نقش‌هایشان درون این کلیپ صحبت خواهند کرد.

«مارک شِیمن» آهنگساز کلیپ، «اسکات ویتمن» شاعر، «دیویس و داوسن» دو هنرپیشه خردسال نقش کودکان بَنکس، «سندی پاول» طراح پوشش، «جیمز وودز» شخصیت‌پرداز و «جیمز بَکستر» انیماتور، دیگر عوامل کلیپ تازه «مِری پاپینز» هستند.

سری تازه این کلیپ پنج‌شنبه ۲۲ نوامبر ساعت ۲۰ از شبکه ABC به روی آنتن می‌رود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *