بودجه واقعی بنياد سعدی افزايش نداشته/ شك نكنيد زبان فارسی درون خطر هست

به گفته خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل رییس بنیاد سعدی صبح امروز درون نشست خبری مدرسه زمستانی زبان و ادبیات فارسی درون جواب به سؤال خبرنگار فارس درمورد بودجه بنیاد سعدی که به تازگی عنوان شده و با افزایش چهاردرصدی برخوردار بوده گفت: ظاهرا رقم بودجه نشان‌دهنده افزایش جزیی چهار و هفت دهم درصدی هست ولی زمانی توجه می‌کنید که هشتاد درصد بودجه باید صرف خرید ارز شود و بدانیم بودجه سال قبل بر اساس ارز ٣ هزار و ٥٠٠ تومان بسته شده بود، آن وقت افزایش ٤ و هفت درصدی نشان می‌دهد چقدر قدرت بودجه‌ای ما با کاهش همراه هست.

وی ادامه داد: باید درون این شرایط بسازیم به این معنی به ظاهر رقم بودجه ما کم نشده ولی درون واقعیت این هست که نسبت به سال قبل باید ارز را با رقم سه برابر بیشتر تهیه کنیم ضمن اینکه بیست درصد به حقوق کارکنان ستادی که اندک هم هستند افزودیم.

حدادعادل تصریح کرد: کل کارکنان ستادی بنیاد سعدی به ٥٠ نفر هم نمیرسد ما تلاش کردیم بنیاد را شلوغ نکنیم و دفعه سنگین خقوق را بر دوش دولت قرار ندهیم. تا بودجه ما صرف زبان آموزی شود.

صحرایی معاون آموزش بنیاد هم درمورد تعداد اساتید ان را منوطبه انتخاب سطح متقاضیان دانست و گفت. پیش بینی ما استفاده کردن از ده استاد هست.

حداد عادل درون قسمت دیگر سخنانش گفت: شک نکنید زبان فارسی درخطر هست، زمانی به یک مغازه غذافروشی درون شمال شهر تهران مراجعه می‌کنید باید درون پی زبان فارسی درون آن بگردید، شاید پیدا نکنید، همه باید ازبرای حفظ زبان فارسی که حفظ هویت ما ایرانیان هست همت کنیم.

وی ادامه داد: غرب‌زدگی ریشه‌دارتر از آن هست که با این تعارفات رفع شود به جای حل کردن مشکلات با مجازات باید فکری کرد، متأسفانه بلیت‌های هواپیما به زبان انگلیسی اراىه می‌شود درون حالی که بارها تذکر داده این که باید به فارسی باشد ولی با وجود مطرح شدن درون شورای عالی انقلاب فرهنگی ولی هم اکنون هم بلیت ها به زبان انگلیسی هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *