بنیان‌گذار «پینک‌فلوید» خواستار ادامه حفاظت اکوادور از ناشر «ویکی‌لیکس» شد

 به گفته خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس به نقل از واشنگتن تایمز،  «راجر واترز» از بنیان‌گذاران گروه معروف موسیقی «پینک‌فلوید» از  اکوادور تقاضا کرد به حفاظت از «جولیان آسانژ» ناشر ویکی‌لیکس درون برابر آمریکا ادامه دهند.

«راجر واترز» که ازبرای تقاضای ادامه محافظت سفارت اکوادور درون لندن از جولیان آسانژ از «لنین مورِنو» رئیس‌جمهور به این کشور مسافرت کرده هست، از مقامات دولت خواست تا از آسانژ ناشر سایت افشاگر رسوایی‌های سیاسی آمریکا درون مقابل تهدید به دستگیری و استرداد وی به دولت ایالات متحده، به محافظت خود ادامه دهند.

راجر واترز بریتانیایی و از مشاهیر موسیقی «راک اند رول» و فعال سیاسی اجتماعی این تقاضا را درون کنفرانس خبری روز سشنبه که درون شهر «کیتو» و درون جمع ساکنین آمازون برگزار شده بود، عنوان کرد.

بنیان‌گذار پینک‌فلوید درون این کنفرانس خبری گفت: «وی خواهان محافظت هست. ما نمی‌توانیم بگذاریم ایالات متحده آمریکا و بریتانیا و تمام دیگر همدستان امپراتوری شیطان، این مرد بزرگ را دستگیر و به قتل برسانند و این نیتی‌ هست که آن‌ها حتما انجام خواهند داد.»

واترز درون حالی این خواسته را عنوان کرده که به تازگی بعضی دادگاه‌های آمریکا بصورت مخفیانه حکم به استرداد آسانژ به آمریکا داده‌اند.

جولیان آسانژ ۴۷ ساله درون سال ۲۰۱۲ پس از افشاگری علیه آمریکا به سفارت اکوادور درون لندن پناه برد و متعاقب آن از سوی «رافائل کورِآ» نماینده آقای مورِنو رئیس‌جمهور اکوادور به وی پناهندگی اعطا شد و از وی درون برابر هرگونه تعقیب و پیگرد قانونی محافظب به عمل آمد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *